Celý článek

3. turnus 2022 - DEN TŘINÁCTÝ

Struny kytar nejstarších kluků pomalu utichají. Všichni se přesouvají na sál na poslední diskotéku, která skrývá i malé překvapení, které proběhne během večera. Dva týdny utekly jako voda a my se zítra vracíme do civilizace. Počasí bylo naprosto ideální - až na pár odchylek.
 
Čas běží fakt rychle. Za ten rok se stane tolik věcí, že 14 dní je málo na to, abychom si pověděli všechno. Nevadí. Tak si to řekneme příště, až se sejdeme doma v Eši. Babi Jana bude zase z rukávu sypat ta nejlepší jídla, jaká si jen dovedete představit. Z kuchyně se bude dál ozývat hlahol toho nejlepšího FOOD TEAMU Háni, Hely, Aničky a Elišky. Čistá podlaha pod vedením Lenky a Andy a profi fotky naší Raduš jsou taky jasná věc. Na starém srubu zase najdou útočiště naši praktikanti Ema, Eliška, Ota, Marek, Martin, Koki a Krtek, které jsme si vychovali z dětí a jsme strašně hrdí, že s námi chtějí jezdit dál a že pro ně kapitola Eš nekončí. Lama a její gang sisters Majda, Adél, Gábi, Niki a Denis budou pořád skvělá parta s dobře načasovanou choroškou v lese, kterou si pak střihnou na rozcvičce a taky parta, která nikdy neztrácí humor. Albert svou roli vedoucího první rok zvládl bravurně! Má přece naší školu. Ginna s Barčou budou zase s respektem koučovat nejstarší holky a budou ukazovat, že s holkama není radno si zahrávat. Filip s Vénou se budou zase snažit vyhrát nad holkami totem čistoty a celotáborovou hru a budou prostě Filip a Véna. A když se připojí i Olda s Kubou, bude to pecka.
 
Ač se může zdát během roku cesta jakkoli náročná, některé jistoty se nemění. My tu budeme. Ve stejném složení, s nadupaným programem pro Vaše děti, s úctou a pokorou k tradici, kterou si neseme od generací předchozích pro generace budoucí.
 
Budeme se těšit na Vaše děti, se kterými jsme si užili těch nejlepších 14 dní v roce.
 
A v příštím roce vybavit do džungle - JUMANJI PRÁVĚ ZAČÍNÁ!