Informace


Jak je zajištěna funkčnost tábora??

1) Zdravotnický dozor
zdravotnický personál se skládá z jednoho lékaře a jedné zdravotní sestry, nebo dvou zdravotních sester. Zdravotní dozor je na táboře po celých 24 hodin. Má k tomu určené prostory (marodku), kde jsou pokoje pro nemocné děti, ošetřovnu s nutným zdravotnickým vybavením a táborového řidiče, který je 24 hodin připraven na cestu do nedaleké nemocnice v Pelhřimově či Táboře. Na ošetřovně se vedou veškeré zdravotní záznamy (kousnutí klíštěte, úraz, zpráva z nemocnice), které se po táboře samozřejmě odevzdávají rodičům. Díky zákonu a platbám u lekáře, byl vytvořen fond ze kterého budou hrazeny veškeré poplatky, naší společností (Ešská sportovní s.r.o.).

2) Kuchyň a jídelna
letní tábor v Eši u Pacova je vybaven vlastní kuchyní, která je pravidelně kontrolována okresní hygienickou stanicí v Pelhřimově. O stravu jež je zajištěna 5x denně (2x denně teplá strava) se stará osvědčený personál vedený zkušenými hlavními kuchařkami s letitou praxí. Jídelna pojme najednou 60 strávníků.

3) Vybavení tábora a sportovně kulturní vyžití v areálu tábora se nachází fotbalové hřiště, hřiště pro plážový volejbal, kulturní sál a udržovaná rozlehlá travnatá plocha.

4) Ubytování dětí
děti jsou ubytovány v chatách ve kterých jsou čtyři pokoje a jeden pokoj pro dva vedoucí. To znamená jediné, děti nespí sami a jsou 24 hodin pod dozorem dospělé osoby. V chatách je možnost zatopit a tím usušit případné mokré obleční při nepřízni počasí. V příštích letech plánujeme rekonstrukci těchto chat teplovzdušným ekologickým vytápěním, které zajistí pro děti stále stejnou teplotu a sucho při jakémkoliv zhoršeném počasí.

5) Sociální zařízení
sociální zařízení je dvoupatrové a jsou odděleni zvlášť chlapci a dívky. Zařízení prošlo v roce 2008 kompletní rekonstrukcí. Dívky mají samostatné sprchovací boxy. O stále stejnou teplotu vody se stará elektronický směšovač. Rekonstrukce se týkala veškerých vodo a elektroinstalačních rozvodů.