Celý článek

2. turnus 2021 – den druhý

Krásný den z Hollywoodu! Po bouřkové noci plné blesků jsme se probudili do krásně slunečného dne, nic nám tedy nebránilo pustit se do dalších filmových dobrodružství. Využili jsme příznivého počasí a prošli si blízké okolí tábora, zbytek dopoledne jsme v oddílech probrali, jak vlastně funguje filmování a co je k natáčení filmu potřeba. Poté jsme se už rozdělili do soutěžních týmů a začalo se připravovat vše - hrubý námět filmů, někde padl už i návrh na filmový název, ale všichni jsme zvládli alespoň určit funkce v rámci jednotlivých filmových štábů. Zítra ráno už nás čekají speciální kurzy kaskadérství, maskérství, kurzy pro kameramany a režiséry a výroba poutacích plakátů.

Po vydatném obědě (rajská s knedlíkem a hovězím) nás čekalo překvapení – přijela jednotka sboru dobrovolných hasičů z Nového Strašecí ! Ukázali nám techniku a vybavení hasičského vozu, navíc jsme si mohli jejich výstroj vyzkoušet a zahrát si tak alespoň chviličku na hasiče. Zkusili jsme, jak jsou těžké například hydraulické kleště nebo zda překonáme sílu navijáku J Co bylo ale nejlepší – jasně že gejzíry pěny a vody, kde jsme se krásně osvěžili v parném dni.

Předpověď počasí se naštěstí nevyplnila, takže jsme mohli řádit téměř až do večeře. Ale… zase se nám ozval ten temný hlas. Z ničeho nic se táborem rozezněla zpráva, že nás sleduje a ví, že se snažíme filmový svět zachránit. A prý nám to nedovolí… safra, budeme se muset hodně snažit. My to zvládneme! Držte nám palce! Jdeme se pořádně vyspat na další den.

Zdravíme a přejeme krásné letní dny.

Vaše Hollywood Stars