Celý článek

1. turnus - den dvanáctý

Denní Věštec - čtvrtek 22.7

Dnešní den měli studenti Bradavic opravdu náročný. Hned ráno si je svolal Igor Karkarov. Celý semestr v Bradavicích měli být bdělí a pozorovat veškeré změny v hradu. Nyní za počet povšimnutých změn dostali počet speciálních ingrediencí, kterými pak mohli nakrmit svoje prefekty a vedoucí kolejí. 

Dopoledne si studenty svolala Sybila a vybrala od nich indicie nasbírané po dobu studia a odešla s nimi do věže, kde je prozkoumala společně s dalšími artefakty v myslánce. Odpoledne studentům prozradila, že po všech splněných úkolech a indiciích už má dost informací k nalezení všech 10 viteálů a poslala je společně s jejich učiteli je vyzvednout. 

Naštěstí všichni studenti dorazili zpět do Bradavic v pořádku i s viteály. 

Večer se Sibyla vydala do věže, číst znamení. A ve své věštbě prý viděla, jak viteály zničit. Z komnaty nejvyšší potřeby nechala donést speciální skříň, která dokáže viteály zničit. Jejich zničení ale nebylo samosebou. Přivolalo samotného lorda Vordemorta a jeho smrtijedy. Došlo k souboji, kde díky studentům lord Voldemort padl a jeho smrtijedi byli pochytáni. Vypadá to, že Brumbál a jeho armáda překonali všechny nástrahy a zvítězili. 

Co na nás ještě v Bradavicích čeká? Přečtěte si zítra v závěrečném speciálu. 

Pro Denního Věštce, Rita Holoubková