Celý článek

2. turnus 2020 - den desátý

Zdravověda, zdobení čelenek, vyrábění náramků a náhrdelníků, malování na kamínky, tiskátka a malování fixami. Tomu všemu jsme se dnes věnovali na klubovně a v jídelně. Předpověď počasí totiž bohužel vyšla a propršel nám celý den, na vycházku jsme tedy nemohli.

Zdravotníci Kamča a Martin nás postupně proškolili v první pomoci. Promítli nám krátká videa o tom, jak poskytnout první pomoc při nehodě, popálení, zlomenině či infarktu. Pak jsme zkoušeli záchrannou akci ve skupinkách, každý měl svou roli, někdo figuroval jako zraněný a další museli správně reagovat: přivolat záchranku a poskytnout adekvátní první pomoc. Většinou jsme vše zvládli na jedničku a akce se nám moc líbila. Za vedoucí musíme s potěšením říci, že děti znají zásady první pomoci většinou velmi dobře a jen si dnes s námi připomněli pár detailů.

Velký úspěch mělo i vyrábění čelenek a dalších doplňků. Vedoucí valili oči, jak jsou děti šikovné, dokonce i ti nejmenší, mají velkou fantazii a šikovné ručky. Někteří chlapci vyrobili také malé dárečky maminkám.

Zbyla také chvíle na naše oblíbené hry: městečko Palermo, proplétačku a další. Moc se těšíme na zítřejší oteplení a sluníčko. Dnes byla opravdu zzzzzzima. Teď se právě hraje o velké Ešské peníze v EŠ CASINU. Foto dodáme.