Celý článek

3. turnus 2023 - den třináctý


Letos nám bylo vyčítáno, že jsou články krátké a holé. Ospravedlní nás snad to, že jsme se maximálně věnovali Vašim dětem a naše celotáborové dění posunuli zase na vyšší metu. Přes počáteční chmury a stesky několika málo táborníků jsme došli až do konce s tím, že možná právě těmto několika táborníkům se tu líbilo nejvíc - a to je nejvíc.

Hlavním tématem letošní hry bylo JUMANJI a tak jsme džunglí prošli přes všechny padouchy, překážky a úkoly a zítra se vracíme k Vám. K Vám domů.

Hlavním letošním tématem mezi vedoucími byl věk a čas. Každý rok trochu nostalgicky vzpomínáme na to, že jsme stejně jako Vaše děti kdysi začínali na zelené a modré chatičce, neměli jsme moc uklizeno, za to jsme ale byli bezstarostní a bezprostřední. Přes těch šest chat a dnes už desítky let jsme došli až sem. Někteří z nás jezdí 5, někteří třeba 30 let. Došli jsme do věku, kdy jsme převzali pomyslnou štafetu našich předchůdců a děláme dva týdny v létě hezčí pro Vaše děti - stejně tak, jako je generace předchozí dělaly pro nás.

Návraty domů jsou vždycky těžké. Malé děti se těší na rodiče, větší třeba zas na vlastní postel a zásuvku u ní. A my? My se těšíme na další rok a pevně věříme, že s námi pojedete všichni. Náš kolektiv se rok co rok rozšiřuje. Díky patří všem, kteří prošli od zelené chatičky až úplně dozadu k lesu a je čas dospět, poklona těm, kteří s námi zůstávají dál a střeží táborníky s námi i potom, co vyrostli z oddílu - rozhodli se dospět s námi. Každá z těchto fází v Eši je jiná, skvělá, ale stejně důležitá.

Kdyby Vaše děti nebyly senzační, neděláme jedou ročně tuhle dvoutýdenní srandu. Je nám ctí se s nimi jednou ročně setkávat a vidět, jak vyrostly kam se posunuly.

Pár dalších stromů je pryč, nové jsou zasazené. Každý rok přináší změny. Jedno je ale jisté.

My tu jsme. My tu budeme. Doma v Eši.

________________________________

Děkujeme veškerému osazenstvu III. turnusu 2023 - hlavní vedoucí, vedoucí, praktikanti, zdravotnice, uklízečky, kuchařky, a hlavně DĚTI!

Vidíme se v příštím roce, opět v srpnu - tentokrát s naší vlastní autorskou celotáborovou hrou