Celý článek

1.turnus - den čtrnáctý

Osobní deník Jakea Sullyho mise Pandora

Je pátek 21.7.23. Dnes jsem pochopil celý Na’viiský výcvik a přípravu. Plukovník Miles se definitivně zbláznil. Zjistil, že největší ložiska Uroptánia leží pod stromem duší. Chtějí zničit celou Eywu a tím zahubit podstatu Pandory. Toho se Na’vi celou dobu po našem příchodu báli. Rozhodli jsme se jim ale proti plukovníkovi a jeho armádě pomoci. Bojovali jsme statečně a zvítězili. Padlé jsme naházeli do Pandorských vod a hlubina je pohltila.

Na’vi se rozhodli odměnit naši odvahu a uspořádali pro nás bežný pandorský trh. Ze kterého jsme si odnesli někdy opravdu zajímavé věci.

Během bojů jsme osvobodili i naší původní základnu. Teď jí ještě čistíme a balíme svoje osobní věci, které jsme byli nuceni tady zanechat. Večer se chystají velké oslavy vítězství. To zase neuslyším vlastního slova. Jak někteří kadeti budou tančit, zpívat a ….. oslavovat.

S doktorkou Augustinovou a Na’vi jsme se ale dohodli, že je načase Pandoru opustit. Uroptánium je sice velice cenná surovina, ale její těžbou bychom zničili celou Pandoru. A to nám Na’vi nedovolí a my to ani nechceme. Program Avatar a náš kontakt s Na’vi bude ukončen. Ale zůstane nám na ně spoustu vzpomínek. Náš raketoplán, kterým jsme přiletěli je sice poničený. Ale bylo rozhodnuto, že se zítra domů vypravíme v jednotlivých modulech. 

Už se na tebe těším Země a na vás taky.

Nashledanou na Zemi.