Celý článek

0.turnus 2023 - den třetí

Včera večer jsme se opravdu vydali za tmy ke kouzelnému stromu života. Společně s Tyrandou jsme pronesli elfskou formuli, probudili svítící motýlky a také samotný strom života. Jeho strážkyně nás dovedla až k plodům života a každý z nás si směl jeden vzít. A nejen to. Dostali jsme kouzelné amulety, které by nás měly ochránit před plamennou legií.

 

Mediev splnil svůj úkol. Dnes dopoledne k nám přišel zbrojíř, aby nám přivezl zbroj, kterou u něj Mediev objednal. Všichni jsme dostali štíty a trpaslíci se okamžitě ujali výcviku. Trénovali jsme štítovou hradbu pro čelní útok. A protože už máme kouzelnými amulety od elfů, díky nimž se k nám plamenná legie nemůže přiblížit moc blízko a máme nové štíty. Měly bychom být v bezpečí při dalším získávání surovin do kouzelného lektvaru.

Odpoledne jsme dostali zprávu, že další přísadou je voda z kouzelného pramene. Kde je ale umístěný kouzelný pramen ví jenom lesní elfové. Přesněji elf Cenarius. Snažili jsme se ho proto přivolat. A povedlo se. Uprosili jsme ho, aby se s námi o vodu podělil a vzal nás k prameni. Cesta to nebyla jednoduchá. Navíc nás po cestě zpět přepadla plamenná legie. Ale díky nácviku štítové hradby a našemu společnému útoku se nám pár nemrtvých povedlo přemoci a v pořádku se vrátit ke králi. Máme tak další surovinu do lektvaru.