Celý článek

0. turnus 2023 - den první

Vítáme vás v království Azeroth

 Nikdy jsme nevěnovali pozornost starodávným proroctvím a jako blázni jsme lpěli na dávné zášti a zlobě. Celé generace jsme bez přestání bojovali proti sobě. Až do doby, kdy se naplnilo nejtemnější proroctví a objevil se nepřítel. Nepřítel tak silný, že proti němu jednotlivé rasy nemají šanci uspět. Nepřítel jménem Archimond, který si pro svůj cíl stvořil plamennou legii nemrtvých. Musíme se všichni spojit a pokusit se porazit plamennou legii dohromady.

 Král Llane proto svolává za pomoci čaroděje Medivha všechny obyvatele Azerothu, aby je varoval. A že se jich dostavilo opravdu hodně, z různých koutů země. Dopoledne se tedy všichni seznamovali.

 Právě když obyvatelé poslouchali varování krále, dorazil trpaslík Tharussian se svým synem. Podařilo se jim uprchnout před útokem legie a nyní nabízí králi spojenectví. Zanedlouho se objevila i královna lesních elfů Tyranda se svou družinou. I její země čelí nájezdům legie. Vybrala proto 5 svých nejlepších bojovníků, aby nabídla králi pomoc s výcvikem obyvatel Azerothu. Elfové si tedy vybrali své skupinky mladých bojovníků, aby je připravili na nepřátele. Společně prošli malé území království, kde se hrou učili novým dovednostem.

 Později Medhiv zjistil, že by jim v boji mohla pomoci kouzelná kniha, kterou má bohužel ve svých rukách Archimond. Díky kouzlu ale zjistil, kde se v současnosti Archimond nachází pouze s malou skupinou nemrtvých, na které si v našem novém spojenectví troufneme. Vypravili jsme se tedy do hlubokých lesů a za velení Tharussiana, Tyrandy a Medhiva jsme nemrtvé odlákali a knihu získali. Uvidíme, jak nám v následujícím boji pomůže.

 Odpoledne si ještě na nádvoří bojovníci trochu odpočinuli a zahráli nějaké hry. A nyní už se ukládají k zaslouženému spánku.