Celý článek

1. turnus - den čtvrtý

Denní Věštec - středa 14.7.

Ani dnes nebyl v Bradavicích zcela klid. Dopoledne se ještě neslo v duchu výroby košťat, za které by se nemuseli stydět ani v Prvotřídních potřebách pro famfrpál v Příčné ulici. Však to také někteří studenti nevydrželi a odpoledne si famfrpál hned zahráli. 

Dnes se zastavil za Brumbálem jeho přítel a kdysi mocný kouzelník. Z obav před střetem s pánem zla se již dávno vzdal kouzlení a teď se rozhodl ukrýt mezi těmi, co nečarují. Jeho domácímu skřítkovi byla při čekání na voze dlouhá chvíle a tak otevřel truhlu, kterou kouzelník převážel. Po mnoha ujetých kilometrech a kouzelník zjistil, že veze pouze prázdnou bednu a jeho poklad je pryč. Už se nechtěl vracet a bál se, že o poklad přijde. Proto požádal o pomoc naše studenty s příslibem, že má informace, které nás přivedou k dalšímu viteálu. (Viteál, je předmět, do kterého čaroděj schová část své duše, aby se stal nesmrtelným. O Viteálech řekl studentům Brumbál, když se před Bradavicemi ten jehož jméno nesmíme vyslovit údajně objevil. Pozn. Red.)

Studenti kolejí dostali za úkol si vybrat území, o kterém si myslí, že na něm naleznou nejvíc mincí, klenotů a šperků. Ti nejodvážnější z nich museli zavítat do Gringottovi kouzelnické  banky. Jak jistě víte vzhledem ke komplikovaným vztahům mezi kouzelníky a skřety zejména v oblasti politiky a ehm…. sociálních otázek, je to občas úkol velmi delikátní. Na druhou stranu nemůžete si uložit svoje cennosti na bezpečnějším místě v celém kouzelnickém světě. U Gringottů si studenti museli nejprve vyzvednout licenci pro sběr na kouzelnickém území a také sáčky pro úschovu pokladu. Po vysbírání území a nebo po uváženém množství pokladu v sáčku si mohli studenti poklad u Gringottů nechat zapečetit a uložit. V Bradavicích ale není nic tak jednoduché jak se zdá. Gringottovu banku od jisté doby hlídá drak. Ten je po pokladech velice lačný a tak chytal každého, kdo se pokusil poklad dovnitř banky odnést. Gringottovi tvrdí, že s drakem nemají nic společného a podle kouzelnických regulí nesmí čarovat mimo banku. Je otázka zda by ministerstvo kouzel nemělo přezkoumat kam a za jakým účelem je tento poklad drakem odnášen a kdo z toho může těžit. Co na to říká ministr kouzel Popletal???

A jak se jednotlivým kolejím dařilo? Uvidíte opět v příloze Denního Věštce. 

Večer se pro studenty konal bál. Chtěli byste vědět kdo koho na ples doprovodil a kdo s kým tančil? Pro Ritu Holoubkovou není nic problém. Sledujte náš obrazový materiál. Hezký zbytek večera.

 

Pro Denního Věštce, Rita Holoubková