Celý článek

1. turnus - den třetí

Denní Věštec - úterý 13.7.

Šok! To je slovo, které vystihuje dnešní ráno v Bradavicích. Před Bradavickým hradem se pravděpodobně objevil Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit. Shodlo se na tom hned několik studentů. Také se objevil slavný chlapec Harry Potter se zprávou, že kouzelný pohár byl přenášedlo, které ho odneslo na hřbitov kouzelnické vesničky Malý Visánek. Kde Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit nabyl znovu své tělo. Na zdech Bradavického hradu se také objevil nápis Tajemná komnata je znovu otevřená. Nepřátelé dědice mějte se na pozoru! Profesor Brumbál se všechny snažil uklidit, že situaci předvídal a postupem času získal informace, jak Toho, jehož jméno nesmíme vyslovit mohou kouzelníci porazit. Ale lze opravdu Brumbálovi a Harry Potterovi věřit? Vše se ode mě včas dozvíte. 

K uklidnění situace přispělo krásné počasí a tak se studenti opět koupali v Černém jezeře a také se věnovali výrobě košťat. 

Večer se studenti zúčastnili prvního zápasu ve famrfrpálu. Tentokrát v roli diváku. Proti sobě totiž soutěžili bradavičtí profesoři. Každý si mohl vybrat svého oblíbence a hlasitě fandit. (Pravidla famfrpálu naleznete ve speciálu Denního Věštce z roku 1994. pozn. Red.) 

Milí čtenáři, sledujte náš deník, neboť to vypadá, že bude o čem psát. 

Pro Denního Věštce, Rita Holoubková