Celý článek

Letní dětský tábor Eš u Pacova 2020 - 1. turnus se blíží

Vážení rodiče, děti a kamarádi


Termín našeho pobytu v Eši u Pacova se kvapem blíží. V neděli 12.7.2020 se setkáme v Eši u Pacova a opět se vydáme za dalším společným dobrodružstvím. Tentokrát je celotáborová hra inspirována tématem (Hry bez Hranic)

 

A teď k příjezdu do tábora. Z opatření kvůli COVID-19 je zrušena autobusová doprava očekáváme Vás všechny v areálu LDT Eš u Pacova v neděli 12.7.2020 mezi 10:00 – 12:00 hodinou. A jelikož stále jsou v některých místech ohniska výskytu nákazy COVID-19 raději se budeme snažit zajistit co nejmenší styk mezi rodiči a areálem tábora.

 

Při příjezdu do areálu postupujte dle pokynů organizátora, po výzvě najedete vozem do vyznačeného prostoru, kde dojde k převzetí dítěte zdravotnickými pracovníky tábora, dítěti bude změřena teplota a zároveň proběhne kontrola vlasů na přítomnost vši dětské (Pediculosy). Naměřené hodnoty a výsledek kontroly bude zapsán do zdravotnické dokumentace. Pokud dítě bude mít vše v pořádku (projde filtrem), bude přiřazeno do oddílu a pracovník si od Vás převezme všechny potřebné dokumenty, kufry, tašky a odvede dítě do přiděleného oddílu na chatku. Žádáme Vás o důslednou kontrolu vší a změření teploty pro jistotu ještě než odjedete z domova. Není problém pozdějšího příjezdu a vyvarujete se tím zbytečné cestě do tábora. Upozorňujeme, že dítě s naměřenou teplotou 37°C a vyšší nebo výskytem vší, nebude na tábor v žádném případě PŘIJATO!!

 

Odjezd z tábora platí v termínu sobota 25.7.2020, vyzvednout děti bude možné mezi 10:00 – 12:00 hodinou. Poté proběhne desinfekce celého areálu s následnou 24 hodinovou karanténou, před příjezdem dalšího turnusu.

 

Roušky a desinfekce sebou děti mít nemusí, desinfekčních prostředků máme nakoupeno dost, vč. Antibakteriálních a virových mýdel.

 


Potřebné dokumenty které musíte mít sebou: (posíláme v příloze)

 

Potvrzení o bezinfekčnosti – náš formulář, pokud máte lékařský posudek na  jiném formuláři,  přišijte jej k našemu dokumentu.

Čestné prohlášení zákonných zástupců - dítě nejeví známky akutního onemocnění COVID-19

Lékařský posudek -  Zdravotní způsobilost dítěte k účasti na akci – platná je původní verze, tedy ne starší než 2 roky!

Jak se k nám dostanete? Zde je odkaz na mapy.cz:

 

https://mapy.cz/dopravni?x=15.0000530&y=49.4346025&z=14&pano=1&source=firm&id=670104

Pokud by jste bloudili a nemohli najít cestu volejte na telefon 731 732 500.

 

Pro rodiče opět zprostředkujeme přímé přenosy na Facebooku z akcí denních i nočních. Doporučujeme tedy si zde přidat stránku LDT Eš u Pacova mezi oblíbené a zapnout sledování. Facebook by Vás měl sám upozornit na začínající přímý přenos. Pro ty co vysílání nestihnou, budou na stránkách Facebooku uloženy záznamy. Přenosy a záznamy budou však pouze zde, na klasických webových stránkách www.esupacova.cz to není možné, zde budeme vydávat články, fotky a opět bude funkční nástěnka pro vzkazy dětem.

 

 

Rekapitulace na závěr:

 

Povinnosti rodičů (zákonných zástupců) při pobytu dítěte na táboře:

 

  1. Uvést pravdivé údaje do čestného prohlášení, zajistit lékařský posudek ne starší než 2 roky, podepsat bezinfekčnost náš formulář
  2. Před odjezdem na tábor ráno změřit dítěti teplotu
  3. Před odjezdem nejlépe min. týden předem a poté preventivně každý den, kontrolovat dítěti vlasy na výskyt vší. V případě zjištění zahájit co nejdříve       likvidaci parazita.
  4. Uvést správné kontaktní telefonní číslo do zdravotní způsobilosti, na tomto telefonu být dostupný kdykoliv během 24. hodin po dobu konání turnusu.
  5. Povinnost hlášení výskytu infekčního onemocnění u dítěte do 14 dnů po návratu z akce místně příslušné

         krajské hygienické stanici, na jejímž území, tj. v kraji, byla akce pořádána.

 

KHS kraje Vysočina

Územní pracoviště Pelhřimov

Pražská 127

393 01 Pelhřimov

Telefon ústředny: 565 301 350

 

 

Velmi děkujeme a těšíme se Na viděnou.

Tým Eš u Pacova