Celý článek

0. turnus 2013 - den sedmý

V noci jsme s Odysseem pomohli Afroditě a ráno se stal neuvěřitelný zázrak. Když jsme se probudili, byli jsme všichni na ostrově Ithaka v Odysseově království. Afrodita, která nám byla nesmírně vděčná, zařídila, že se Odysseus po 10 letech konečně vrátil domů a to hlavně také díky nám, za což nám byl nesmírně vděčný. Ihned nám ukázal svá panství, chtěl nás provádět po celém králoství a vše nám ukazovat a všude hostit. Ale my jsme Odysseovi řekli, že již se nachýlil náš čas a musíme se také vrátit domů ke svým rodinám, které nás již netrpělivě očekávají. A tak jsme odpoledne začali balit své věci a pomalu se připravovali na cestu domů. Odysseus nás ještě naposledy k večeru všechny svolal. Pohostil, obdaroval dary a pozval na večerní bál (disco) a tam jsme se vyřádili tak, že jsme lehce přetáhli večerku. A pak šupajdili honem rychle spát, abychom načerpali dost sil na zítřejší cestu domů za našimi rodinami.

 

A tak končí jeden z mnoha příběhů odehrávajících se každým rokem v Eši u Pacova. Ikdyž tento příběh byl tak trochu jiný, původně zkušební turnus, kdy jsme vůbec netušili jaký bude o tento turnus zájem a zda se vůbec přihlásí alespoň potřebných 20 dětí. Nakonec byl zájem vyšší než jsem očekával. Samozřejmě jsem předpokládal obavy Vás rodičů pustit s námi Vaše "malá" zlatíčka. Ale máte skvělé a úžasné děti a já s dovolím říct, že jsem prožil nejlepší tábor v 25 leté historii ćo do Eše jezdím. Příští rok načínám další čtvrtstoletí a já Vám mohu garantovat, že příští rok 0. turnus určitě bude a já už se na něj moc těším a budu se snažit, aby byl ještě lepší než ten letošní!

PS: děkuji Vám jménem kolektivu, za Vaše poděkování na nástěnce. Při čtení mám husí kůži, jsem dojat a hodně rád, že jste byli s našimi službami spokojení. 

 

Za Ešskou sportovní s.r.o. a kolektiv pracovníků (vedoucí, zdravotka a kuchyň)

 

Jiří Kiszely - pro tento rok Odysseus..........

1. oddíl - Jitka Vykoukalová

2. oddíl - Petr Moučka

3. oddíl - Ondřej Karbus a Jana Hanáková

Kuchyň - Petra a Jana Štefanová

Zdravotka - Zuzka Černá

Hospodářka - Václava Hartmanová