Celý článek

0. turnus 2013 - den pátý

Omlouváme se, ve fotogalerii je chybně zadán parametr pro rovnání fotek, jelikož je programátor na dovolené v zahraničí, opraví to až v pondělí. Tak to zatím svedeme na boha Cháose, když v tom je takový chaos...   Odysseus.

Pluli jsme plnou rychlostí směrem, jaký Odysseus určil celou dlouhou noc a ráno jsme objevili další nový ostrov. Zakotvili jsme lodě a vydali se ostrov prozkoumat. Když tu jsme narazili na podivné obyvatele, říkali si HASIČI a byly takový milý a přátelští, předváděli nám svoje oblečení a technické vymoženosti a seznamovali nás, že pomáhají lidem tam kde bohové nebo lidé svojí hloupostí či nepozorností si škodí. Strávili jsme u nich dlouhou dobu a poslouchali jejich vyprávění. Do tábořiště k Odysseovi jsme se vrátili až kolem druhé hodiny.

Po obědě chtěl Odysseus prověřit naše schopnosti a sílu, ale Zeus se rozhodl, že na nás sešle hromy a blesky, aby nám výcvik překazil. Tak jsme se rychle schovali do našich kajut a tam v pořádku přečkali bouři a následný déšť.

 

Po večeři vyzval člen naší posádky Odyssea k zápasu, snad myslel si, že Odyssea porazí. Ikdyž dlouho vzdoroval, nakonec jej Odysseus porazil a velmi dlouho chlapce potom všude vychvaloval a byl strašně rád jak má odvážné muže v družině jež ho doprovází na cestě domů. Poté již následovalo klání mezi našimi družstvy až do vyhlášení večerky.