Celý článek

0. turnus 2013 - den třetí


Dnes ráno se Odysseus opět vydal na samostatný průzkum jižní části ostrova a na nás bylo prozkoumat jeho severní část. Sraz v táboře byl domluven na čas oběda. Při průzkumu jsme se bavili soutěžením mezi sebou, abychom se udržovali v kondici. Po obědě nás Odysseus svolal k poradě, jelikož na svém průzkumu potkal boha Apolóna, který mu pověděl o tajném místě, na kterém se nachází Afroditina bezedná truhla zásob. A protože naše zásoby se již tenčili, Odysseus rozhodl, že se vydáme truhlu najít a naplníme prázdné sklady v podpalubí naší lodi, abychom mohli vyrazit na další cestu.

Ale nic není tak jednoduché jak to zpočátku vypadá. Truhlu se zásobami hlídali dva vlkodlaci ( chudáci nějací trosečníci, které čarodějnice Kirké proměnila ve zvířata). Nezbývalo nic jiného než kolem vlkodlaků co nejnápadněji projít a pokusit se zásoby propašovat na naší loď. Odysseus vymyslel strategii a my se ve skupinkách po třech vypravili pro zásoby do truhly. Vše probíhalo díky naší šikovnosti hladce a podpalubí se pěkně začalo plnit všemi možnými surovinami, vodou, masem, dřevem, ovocem i zeleninou. I nějaké to zlato jsme si vzali, však nevíte kdy budete potřeba někde něco koupit.

 

Po večeři když jsme si odpočinuli, oddávali jsme se sportovním kláním a pak pili a hodovali u poradního ohně až do noci. Když tu někdo z naší skupiny spozoroval něco zvláštního. Jak se stmívalo a stmívalo začali se na jednom zvláštním prastarém stromě objevovat jakési pozoruhodně světelkující věci. Upornili jsme na to Odyssea a ten ihned věděl, že se jedná o námi již dva dny hledané plody rozumu. Vydali jsme se je ihned natrhat, kdyby náhodou chtěli zmizet a uschovali si každý svůj plod pod polštář. A zítra po snídani jej sníme a to bude paráda všichni budeme všemu a všem rozumět. To už určitě bude Odysseus brzy doma u své manželky....