Celý článek

0. turnus 2019 - den první

Dobrý den.


Dnes jsem ve svém městě přivítala novou skupinu osadníků mého města Ešwood. Přijeli dostavníkem něco kolem jedenácté, všichni naprosto v pořádku. Naše uvítání ale přerušil Bílý Orel – náčelník kmene Cherokeeu, z nedaleké rezervace. Byl rozhořčený několika přepady jeho a sousedních rezervací bílou tváří. A začal nám vyhrožovat vykopáním válečné sekery. Náš šerif Eastwood ho vyslechl a přislíbil, že to řádně vyšetříme.
Odpoledne bylo krásně a tak osadníci využili koupání v Ešwoodském jezeře.
Navečer do města přijel sheriff Walker z dalekého Texasu. Přivezl mi pověření od senátora k prověření a vyšetření přepadů indiánských rezervací. Sheriff Eastwood mu tedy bude při vyšetřování k ruce, protože je znalý zdejších poměrů a vyšetřování se oficiálně ujímá vrchní Sheriff Walker. Zeptal se rovnou nových osadníků, zda by se nechtěli stát pomocnými sheriffy a pomohli mu s tak rozsáhlým vyšetřováním. A protože souhlasili, musí začít s výcvikem.
Výcvik začal hned dnes večer. Sheriff vyslal do různých částí okolí Ešwoodu svoje pomocné sheriffy, aby vyslechly místní šuškandu a vyzvěděli, co možná nejvíc to půjde. Noví rekruti měli sheriffovi přinášet zprávy od pomocných sheriffů a zároveň jim odnášet další dotazy. Museli při tom být co možná nejvíc opatrní a žádný ze vzkazů neztratit. Neměli to ale hned od začátku tak jednoduché, skupiny rekrutů občas přepadla skupina cizáků. Kdo to byl? A proč je začali s přepadáváním to budou asi muset rekruti všechno zjistit.
Nakonec se ale podařilo doručit dostatek vzkazů, aby se sheriff dozvěděl nějaké novinky. První úkol Sheriffa Walkera tedy budoucí sheriffové splnili na výbornou.

Krásný večer všem,
Alex Cahill, starostka Ešwoodu