Celý článek

0. turnus 2018 - den šestý

Dneska ráno si sheriff Walker svolal pomocné šerify na krátkou poradu. Prozradil jim, že se ráno vydal na výzvědy a zjistil dočasné místo, kde se ukrývají banditi. Poslal malé šerify s Eastwoodem, aby místo prověřili a zjistili, kolik se na místě banditů nachází. Malý šerifové měli ale štěstí, od banditů se při tajném průzkumu dozvěděli, že se chystá přesun dopisu s důležitými informacemi o dalším přepadu indiánské rezervace.

Odpoledne doktorka Quinnová dokončila maceraci svítících hub a připravila lék pro starostku, se kterou to bylo hodinu od hodiny horší. Výroba léku se zdařila a starostku se podařilo zachránit. Po uzdravení byla starostka trochu dezorientovaná a vyzvídala, co se stalo.

Po vyléčení starostky se šerifové přemístili k zatčení banditů, aby jim odebrali důležitý dopis. Nebylo to tak jednoduché a strhla se přestřelka. Walker ale vše dobře naplánoval a banditi byli v obklíčení přemoženi.

Po návratu Walker zjistil, že je dopis psaný v šifře, takže všichni měli za úkol šifru rozluštit a zjistit kdo za přepadením stojí.

Večer si šerifové uspořádali před saloonem menší party, po které se odebrali do svých osad.

 

 

Z deníku starostky:

Dnes mě doktorka Quinnová zachránila, naštěstí se šerifům podařilo včas posbírat dostatek svítících hub a připravit lék. Banditi to teda opravdu přehnali, ale stejně se obávám, že Walker a jeho pomocníci mají podezření, že za přepady rezervací stojím já. Jestli se jim podaří vyzískat a rozluštit dopis, který jsem poslala, moje práce za několik měsíců bude ztracená. Musím z nich zítra zkusit dostat nějaké informace.