Celý článek

0. turnus 2018 - den pátý

Dnes ráno starostka přišla s tím, obdržela anonymní dopis s udáním na šerifa Petera. V dopise stálo psáno, že organizuje přepad indiánských osad. Navrhla Petera okamžitě zavřít do cely a na nás bylo prokázat jeho vinu či nevinu. Vrhli jsme se na shánění svědků. Zjistili jsme, že se měl v tu dobu Peter nácházet u pastevců a tak jsme se za nimi vypravili. Pastevci by nám rádi pomohli, ale jelikož se jim přes noc rozutekla stáda, tak chtěli nejdříve pomoci je opět seskupit.

Když jsme měli stáda pohromadě, vypravili se s námi dosvědčit Peterovu nevinnu. Odpoledne došlo k přepadení starostky bandity. Starostku svázali a otrávili jedovatou houbou. Doktorka Quinová ve své lekárně nemá protijed a tak nás vyslala za babkou kořenářkou, že ta určitě bude o protijedu vědět. 

Babka se nejdříve zdráhala radu kde bycom protijed našli říct, ale po pár uplatcích prozradila, že na indiánském území rostou vzácné houby, které jsou vidět jen po západu slunce a pod spiciální lampičkou. Počkali jsme tedy než se setmí a s lampičkami se každý s pomocníků vypravil vzácné houby hledat. Každý houbu našel a tak jich na ráno máme dost k tomu aby doktorka mohla vyrobit protijed k uzdravení starostky.

 

A teď už jsme všichni po náročném dni unavení a spíme.......