Celý článek

0. turnus 2017 - den šestý

Dnes ráno se vrátila Tyranda s Tharussianem z výzvěd po okolí se znepokojující zprávou. Objevili jednotku plamenné legie s Archimondem, a tak se k ní přiblížili a odposlechli důležitou věc. Archimond vytváří lektvar pro urychlení přeměny na nemrtvé. Jeho jednotka na východu země získala ingredienci potřebnou k výrobě - kentauří prášek. A bude ho převážet v blízkosti našeho tábora.

Tento přesun musíme nejen překazit, ale také se nám kentauří prášek hodí. Je to totiž poslední ingredience k výrobě našeho lektvaru proti plamenné legii.

Proto se bojovníci narychlo přesunuli do lesa a jednotku plamenné legie přepadli. Zmocnili jsme se kentauřího prášku a předali ho Medievovi. Ten se neprodleně odebral do svých komnat vyrobit kouzelný lektvar.

Odpoledne bylo opět krásné počasí, proto jsme ho využili ke koupání a dalším hrám na hřišti.

Později odpoledne se spustil poplach. Byla narušena kouzelná hranice vyrobená Medievem okolo našeho tábora. Byli jsme přepadeni nemrtvými. Naši stateční bojovníci byli naštěstí připraveni a většinu nemrtvých odehnali. Jednoho nemrtvého se nám podařilo zajmout, a tak jsme na něm mohli vyzkoušet lektvar. Podařilo se. Nemrtvý ožil.

Na dnešní noc si velcí bojovníci vyžádali noční stezku odvahy, kde se dozvědí důležitý vzkaz od nemrtvých. A malí smrčkové už spinkají v postýlkách.