Celý článek

0. turnus 2017 - den první druhá část

Zprávy z Azerothu:

Dnes dorazily ke králi Llaneovi dvě poselství. První byl trpaslík Tharussian, celý jeho kmen přepadl oddíl Plamenné legie a pouze on přežil. A tak přišel králi sdělit, že Archimond a jeho plamenná legie opět řádí v zemi. Zanedlouho po něm, přišla královna nočních elfů Tyranda se svojí družinou. I ona na svém území již nějakou dobu bojuje s plamennou legií, ale zatím marně. Prosila proto jejich bohyni Elune o pomoc a dostala radu, že se má spojit s králem Llanem, protože jedině společnými silami dokáží Archimonda porazit.

Mezitím čaroděj a ochránce země Mediev vytvořil kouzelný portál, kterým dopravil do Azerothu skupinu statečných lidských bojovníků. Toto společenství lidí, elfů, trpaslíků a čarodějů se rozhodlo, že se pokusí porazit plamennou legii včele s Archimondem.

Odpoledne Mediev pátral ve starých knihách a spojil se s mocnými silami, aby zjistil jak plamennou legii porazit. Bude ně zapotřebí vyrobit kouzelný lekvat. Složení tohoto lektvaru najdeme v prastaré knize, který je ukrytá hluboko v lese. Poté co nám Mediev určil směr, jsme se vydali knihu nelézt. Ale při našem pátrání jsme objevili, že se knihy jako první zmocnil Archimond . zrovna jí v lese studoval a byl obklopen svými ochránci - nemrtvými. Bojovníci v čele s Tyrandou a Tharussianem vymysleli lest jak nemrtvé odlákat a kníhu získat. První krok jsme tedy splnili.

Večer si Mediev připravil pro naše bojovníky světelné a ohnivé kouzlo, po kterém už šli naši bojovníci také spát, aby nabrali síli na další dobrodružství.