Celý článek

0.turnus 2016 - den sedmý

Dnes ráno se ztratila Ribbana, hledali jsme jí po celé osadě, ale nikde nebyla. Když jsem se svolali k poradě, objevil se posel Cornela s bílou vlajkou a oznámil, že Cornel a jeho parta Ribbanu unesl a vymění jí pouze za mapu k pokladu. 

Vzali jsme si čas na poradu a jendohlasně se usnesli, že mapu za Ribbanu vyměníme. Jelikož si cestu k pokladu už malý indiáni pamatují a mapu nepotřebují. Vyměnili jsme tedy mapu a ihned po odchodu banditů se pro poklad vydali. Cesta byla dlouhá, ale nakonec jsem se k pokladu úspěšně dostali, poklad nabrali do připravených batohů a vyrazili zpět k osadě. Ovšem cestou zpátky nás přepadla Cornelova banda, rozpoutal se nelítostný boj. Nakonec jsme poklad ubránili a bandity zahnali na útěk. Vinnetou pochválil svoje malé indiány za statečnost a donesli jsme poklad k nám do osady.

Jenomže Cornel a jeho banda se prostě vidiny bohatsví nevzdali a odpoledne napadli naší osadu, opět proběhl veliký boj indiánů s bandity a po urputné bitvě jsme bandity přemohli. Banditi byly poté náhazení do solného jezera a tím po týdenních bitvách opět na území Apačů zavládl klid a mír.

Večer Vinnetou s Old Shatterhandem poděkovali statečným malým indiánům u posledního posvátného ohně, uděli společné fotografie. A nyní již probíhájí vítězné tance a osadou se line taneční oslavná hudba.