Celý článek

0. turnus 2016 - den pátý

Dnes po snídani se indiáni vydali hledat čtvrtý díl mapy, podle indícií od starého šamana, které získali včera v noci. Zjistili, že mapa je zakopána na středu 6 zlatých bodů v táboře. Protože už jsou všichni zdatní indiáni zlaté body našli, a správně lokalizovali umístění mapy. Mapa byla zakopaná a tak jí bylo potřeba vykopat.

Po obědě jsme zjistili, že máme málo masa a tak Vinnetou poslal děti na lov bizonů. Bizona bylo potřeba skolit a potom dopravit k Ribbaně. To byla teprve dřina, bizon není žádné malé zvířatko a dotáhnout ho k započítání nebylo vůbec jednoduché (ani pro bizony). Po skončení lovu, se všechni vydali na procházku spojenou s dalším hraním her, tentokrát ve skupinách.

Po večeři až do nástupu si děti vyráběli čelenky z korálků a brků.

Na večerním shromáždění požádal Vinnetou u posvátného ohně Šamanku o pomoc. Nevěděli jsme totiž, kam se vydat hledat další díl mapy. Šamanka zatančila u ohně tanec duchů a Mannitou jí prozradil, že má pomoc hledat u staré hrnčířské rodiny z Oklahoma City. Vinnetou tedy pověřil Old Shatterhanda, aby se tam vypravil a mapu přivezl.