Celý článek

0. turnus 2016 - den čtvrtý

Dnes po snídani do osady přišli členové kmene Siuxů, kteří jsou ochránci zvířat v prérii. A přinesli vzkaz náčelníkovi apačů Vinnetouovi.

Chrání ohrožené zvířata a stará se o nemocné. Ale teď se dozvěděl, že se v kraji usídlila parta banditů, brázdí prérii a dnes se chtějí vydat na lov zvěře jen tak pro radost, ne proto, aby se jen najedli.

Ale on je sám, a je ochránce ne bojovník, tak přišel poprosit náčelníka kmene Apačů, aby pomohl. A pokud opravdu zachrání zvířata před bandity, pomocníkům se odvděčí.

Je potřeba zachránit zvířata co nejrychleji, protože teď se vydalo na lov jenom pár banditů, ale zhruba za půl hodiny dorazí i Velký bandita s posilou a potom už bude pro zvířata pozdě. Jakmile děti uslyší několik výstřelů, musí co nejrychleji ukončit sběr zvěře. Aby je banditi nepochytali.

Když indiáni zachránili všechny zvářátka, Siuxové jim dali za odměnu další díl mapy.

A protože odpoledne bylo opravdu krásně, šli jsme se vykoupat do solného jezera. Po koupání jsme vyráběli lapače snů a večer dětem v teepee šamanka vyprávěla proč se lapače vyrábějí a o čem jsou.

A nakonec se dnes malí indiáni vypravili za nejstarším šamanem noční stezkou, aby se dozvěděli o dalším dílu mapy. A nyní už všichni odpočívají a díky lapačům se jim zdají jen hezké sny.