Celý článek

0.turnus 2016 - den třetí

Dnes nás opět probudilo sluníčko a tentokrát i úplně jasná obloha. Po probuzení proběhla rozcvička s Osamělým Vlkem Prérií. (Děti, které s námi trávili loňské prázdniny, si na vlka dobře pamatují. Ale i noví osadníci se k rozcvičce rychle přidali.)

Po snídani rozdala Ribanna dětem první ozdoby na trička - barevné kůže a barvy na trička. Aby si indiáni začali zdobit oblečení na další hledání mapy. Dílnička dopadla výborně a všichni mají nádherně ozdobené kostýmy. Ve zdobení se bude v průběhu naší výpravy dál pokračovat. Po skončení zdobení se všichni vydali na další průzkum okolí a hry v terénu.

Odpoledne za námi do osady přišel bohatý kupec. Dozvěděl, že náš kmen hledá části mapy a že on jeden díl mapy odkoupil už před několika lety. Vinnetou se ho zeptá, jestli bílý bratr přinesl mapu jako dar kmeni. Kupec se mu vysměje, že on dary nenosí, ale pokud chce, může kousek mapy koupit. Než stihl Vinnetou odpovědět, jeden z rady starších kmene začal na kupce křičet. Je to přece urážka náčelníka kmene, a kupec si nezaslouží nic jiného než souboj na život a na smrt. Kupec si může vybrat jakým způsobem zhyne. Ten se začal s indiánem hádat a nakonec vykřikl, že mapu raději před smrtí spolkne, než aby jí dal indiánům zadarmo. V tom zasáhl Vinnetou, nechce vykopat válečnou sekeru s bledou tváří. Otočil se na děti. Zlato sice náš indiánský kmen nemá, ale Vinnetou ví, kde se nachází zlatonosná řeka. A může to kupci prozradit. Kupec ale opět nechce, přece sám nebude pracovat. Malí indiáni se tedy vydají těžit zlato. Kupec jde s nimi a nese si sebou účetní knihu, mapu a váhu. Indiáni začali rýžovat zlato a nosit ho kupci. Ten si zlato přesně odměřoval a zapisoval do účetní knihy. Když měl kupec konečně dost zlata, předal mapu dětem a ty jí odnesli Vinnetouovi do osady. A tak se k nám dostal druhý díl mapy.