Celý článek

0. turnus 2016 - den druhý

Dobré ráno z osady Apačů, dnes jsme se probudili do slunečného dne. Po snídani proběhl menší sněm Apačů, který přerušil příchod Malého Psa z kmene Navahů. Od něj jsme se dozvěděli, že zatím co on byl na lovu, jeho osadu přepadli banditi. Ukradli indicii vedoucí k mapě s pokladem a většinu kmene pobili. Zraněný náčelník Navahů pověřil Malého Psa, aby se vydal k osadě Apačů a požádal Vinnetoua o pomoc. Ten slíbil, že jeho rudé bratry pomstí. Vyslal proto svoje malé zvědy na pátrání po okolí a sám se také vydal na průzkum.

_________________________________________________________________________________________________________________

Odpoledne se Vinnetou dozvěděl, že banditi povezou přes naše území dostavníkem indiicii, kterou získali v osadě Navahů. Proto jsme na ně políčili past. Obklíčili je a strhla se bitva. Většinu banditů jsme porazili, ale jejich náčelník Cornel na poslední chvíli utekl. Naštěstí tajnou šifru k mapě jsme získali.

Po bitvě si malí indiáni vyráběli chrastidla, aby dnes v noci mohli pomoci Šamance s přivoláváním ohnivého deště. Při výrobě byli moc šikovní a nová chrastidla vydávají krásný zvuk.

Po večeři šli děti po stopách šifry: Od solného jezera 35 kroků směrem na západ. Pokračuj vlevo dalších 147 kroků a u velkého pařezu se otoč zády k vysokému stromu a pokračuj pohledovým směrem dalších 89 kroků. Část mapy je uschována u dvou velmi starých suchých stromů. Na konci indiáni našli ve váčku kus mapy k pokladu.

Mapu odevzdali Vinnetouvi a ten jim povyprávěl příběh pokladu:

Kdysi dávno, když tato země vzkvétala, byla obydlená pouze indiány. Žilo zde 6 hlavních kmenů v šesti osadách. Každý kmen měl svého náčelníka, léčitele, tedy šamana a radu starších, kteří se o kmen starali a rozhodovali. Indiáni žili v harmonii s přírodou i duší a věřili, že se na zemi i ve vzduchu nacházejí tajemné bytosti, které mají schopnost ovládat počasí, léčit a starat se o duše lidí. Tyto bytosti nazývali Manitou.  V těch dobách byly všechny kmeny velmi bohaté, ale neubránily se občasným konfliktům. Jen dva kmeny se nehádaly. Prvním byl kmen Navahů, který se skládal především ze šamanů. A kmen Apačů, který byl vždy nestranný a soudil nespravedlnosti mezi ostatními kmeny.

Jednoho dne přešly menší hádky ve větší a hrozila válka. Náčelník Apačů se obrátil ve snu na Manitua, aby mu pomohl válce předejít a ten mu poradil. Každý kmen odevzdá větší část svého majetku a kmeny se opět vrátí k souznění s přírodou. A protože žádný kmen doopravdy válku nechtěl, souhlasili. Z přineseného majetku se stal velký indiánský poklad. Náčelník Apačů rozhodl, že poklad předá náčelníkovi kmene Navahů do správy, a bude se moci použít pouze v případě nejvyšší nouze indiánů. A aby nikdo nebyl v pokušení kmen Navahů přepadnout a poklad si vzít, náčelník kmene Navahů je ukryl někde na planině. A k pokladu vytvořil mapu.  Protože byl náčelník velice chytrý, rozhodl se mapu ještě rozdělit na 6 dílů. Pouze jeden díl si nechal u sebe a další díly ukryl.

Od té doby se díl mapy předává od náčelníka kmene Navahů dalšímu náčelníkovi i s vědomostí, kde se dají nalézt další díly mapy. Ale už nikdo neví, kde leží samotný poklad.

Dnes v noci ještě šamanka za pomoci dětí vyvolala ohnivý déšť, aby Manitou seslal sílu na náš kmen, abychom našli všechny díly mapy a zachránili poklad.