Celý článek

0. turnus 2016 - den první

Všichni malí indiáni dorazili v pořádku do osady, kde je přivítal náčelník kmene apačů Vinnetou s jeho bílým bratrem Old Shatterhandem. Ten zjistil, že se poblíž indiánské vesnice usadili bandité a tropí v okolí neplechu. Bylo rozhodnuto, že banditi budou vystopováni, abychom zjistili, co mají za lubem. A tak začíná dobrodružství v indiánské osadě kmene Apačů.

___________________________________________________________________________________________________________________

Děti se vydaly po stopách banditů. A protože banditi nejsou úplně opatrní v zahlazování stop. Malí indiáni je rychle našli. Tam potají vyslechli rozhovor banditů. Banditi si povídali o tom, že se jejich šéf Cornel, dozvěděl o tajné mapě, která zobrazuje ukrytý indiánský poklad. A proto se Cornel vydal hledat části mapy, aby indiány okradl.

Po návratu se hráli seznamovací a jiné hry v osadě.

Na večer proběhlo první setkání kmene u ohně, kde děti převyprávěly Vinnetouovi s Old Shatterhandem a Ribanně co vyzvěděly u banditů, a jaké všechny stopy po sobě banditi v lese zanechali.

Vinnetou je pochválil, jak jsou šikovní a za odměnu je přijal do kmene Apačů. A protože členové kmene musí mít správný oděv. Ribanna všem rozdala pravé indiánské trička, které si děti budou po zbytek tábora zdobit.

Každý další den, bude připravovat večerní oheň jeden oddíl kmene. Ten oddíl, který bude mít tuto důležitou činnost za úkol má v držení totem ohně, který jim dovoluje vstupovat do posvátného území ohňového kruhu.

A nyní už se malí indiáni připravují ke spánku.