Celý článek

0. turnus 2015 - den sedmý

Dnešní poslední pohádkový den začal tradiční rozcvičkou s Vlkem.

Po snídani nás napadl Rumburak a přišel si pro královskou korunu. Jenže nevěděl, že pan Vigo má v kufříku mocnou Fantomasovu zbraň, která Rumburaka na místě zmrazila. Vigo vzal rychle Rumburakovi prsten. Ale když ho chtěl potrestat, Rumburak začal rozmrzat a královské družině utekl. Je to přeci jen čaroděj.

Po obědě děti zjistily, že na ně čeká zpráva od Fantomase, který odhalil, kde se Rumburak nachází. A odkud celou dobu kazí naše pohádky. Ale aby to děti neměly tak jednoduché, přichystal jim Fantomas celou řadu překážet. A za každou získaly část zprávy od Fantomase.

A protože jsou všechny děti moc šikovné, zprávu brzy rozluštily.

Zjistil jsem, že Rumburak se ukrývá na hranici Říše Pohádek a Říše pohádek pro dospělé. Pokud půjdete cestou na můj hrad, najdete ho. Ale pozor! Rumburaka hlídá zlý Vlk. Musíte být velice potichu, abyste Vlka nevzbudili.  Fantomas

Tak se děti vydali na cestu pro Rumburaka. Museli opravdu potichu projít kouzelnou pavučinou a potom objevili Rumburaka, který právě nahrával další pohádku. Obklíčili ho a princ Vilibald Rumburaka spoutal. Všichni společně ho potom odvedli do hladomorny.

A protože byla pohádková říše zachráněná, její hrdinové byli odměněni. A pohádky byl konec.

Po večeři se pořádal královský ples a nyní už jsou všichni na svých chatičkách a těší se na cestu domů – do říše lidí.

Hlášení od krále pro rodiče: očekávaný příjezd do Prahy Veleslavín (stejné místo  jako nástup) – 14.00 – 14.30, očekávaný příjezd do Kladna Sítná (stejné místo jako nástup) – 14.30 – 15.00. Berte prosím příjezd jako orientační, musíme počítat s dopravou. Konec hlášení