Celý článek

0. turnus 2015 - den šestý

Dnešní den začal jak jinak než rozcvičkou s Vlkem. Po snídani přišel před krále pan Vigo, že se mu v noci z jeho komnaty ztratil kouzelný prsten a bez toho jsou před Rumburakem bezmocní.  V tu chvíli přišel Rumburak a začal se králi vysmívat, že teď už mu nic nebrání a brzy se stane pánem a králem v říši pohádek. Když odešel, všichni byli zhrození. Královnu ale napadlo, že by mohli požádat o pomoc manžela jejich dcery Xénie – Fantomase. Vládce v říši pohádek pro dospělé.  Král tedy napsal vzkaz na pergamen a vyslal svojí družinu pohádkových pomocníků na letní sídlo Fantomase.

Celá družina v čele s královnou a dalšími pohádkovými bytostmi se vydali za Fantomasem, kde ho děti požádali o pomoc. Fantomas souhlasil a předal čaroději Vigovi kufřík s mocnou zbraní, která pomůže Rumburaka přemoci.   

Protože v naší pohádkové říši odpoledne trochu pršelo, děti se po obědě podívaly na pohádku. A když vysvitlo sluníčko, šly předat králi kufřík s Fantomasovou zbraní. Teď když už byl král klidnější, pustil dětem další pohádku – O zlatovlásce. Ale Rumburak zase pohádku popletl. Jiřík šel jinou cestou a nepotkal ani mravence, ani ptáčky ani rybu. Takže při úkolech, které měl splnit, aby mohl Zlatovlásku vysvobodit, si nevěděl rady.  Zlatovláska tedy přišla prosit o pomoc děti, aby Jiříkovi pomohly.

Zahrály si na mravenečky a sbírali poztrácené perly, které Jiřík navlékl a dal Zlatovlásce.

Vybraly pohádkovou bytost, která pro Zlatovlásčin prsten do jezera skočila a vylovila ho místo ryby.

A naposled přinesli Jiříkovi mrtvou a živou vodu, aby jí zlatovlasé panně mohl předat. Zlatovláska chtěla vyzkoušet, jestli je voda pravá a tak postříkala Jiříka vodou a Jiřík padl k zemi. A protože děti chtěli vědět, jestli opravdu živá voda funguje, namočili Jiříka taky do jezera, ale ten se ani nepohnul. Zlatovláska tedy postříkala Jiříka živou vodou a ten ožil. Tak mohl jít Jiřík žádat o ruku otce Zlatovlásky.

Po hře šly děti na večeři a potom se věnovaly programu ve svých oddílech. Po druhé večeři přehrál zlatovlásčin oddíl panu králi pohádku o Zlatovlásce správně, jak má být a tím byla pohádka zachráněná.

A protože i dnešní den byl velice náročný, všechny děti už jsou ve svých postýlkách a spinkají.