Celý článek

0. turnus 2015 - den pátý

Dnešní den začal tradičně rozcvičkou s Vlkem, po snídani jsme se dozvěděli, že Rumburak dnes opět spletl pohádku, tentokrát o Šípkové Růžence. Odčaroval jí celý hrad. Nejenom, že Šípková Růženka teď nemá kde bydlet, ale hlavně jí nikam nemůže přijít vysvobodit princ Vilibald.

Děti tedy dostaly za úkol postavit ve svých družstvech nový šípkový hrad. Což se jim opravdu povedlo. Ani král se nemohl rozhodnout, který hrad je krásnější. (Prohlédněte si a posuďte sami na fotkách, že vybrat, který hrad je nejkrásnější, je opravdu těžké.)

Po obědě přijeli bubeníci – perkusionisti a učili děti hrát na jejich nástroje. Na konci se na děti dokonce přišel podívat Vlk a společně bubnovali nejoblíbenější rozcvičkovou písničku.  Když děti dohrály, odvedl je pan král k radiu a pustil jim pohádku o Šípkové Růžence. Kde se děti dozvěděli, že princ Vilibald sice objeví šípkové království. Ale když zjistí, že všichni dvořané spí, začne jim loupit jejich klenoty.

Král proto vezme děti k hradu Šípkové Růženky, aby se všichni přesvědčili, jestli to tak opravdu je. A když přijdou, vidí, jak princ Vilibald okrádá spící dvořany. Jakmile Vilibald spatřil děti a pana krále vzal do zaječích. A při svém útěku poztrácel všechen naloupený poklad. Děti měly za úkol poklad najít a vrátit ho spícím dvořanům, aby nic nepoznali, až se probudí.

Když děti všechen poklad posbíraly, chytly i Vilibalda a odvedly ho před krále. Vilibald slavnostně slíbil, že už nebude okrádat dvořany, protože chce být čestný muž a šlechtic a proto se s dětmi naučí jak má pohádka správně vypadat a večer jí před králem zahrají.

Po výborné večeři si děti vyráběly kostýmy pohádkových bytostí, které budou ještě potřebovat a potom králi a královně zahrály (společně s princem Vilibaldem a princeznou Růženkou) jak má správně vypadat pohádka o Šípkové Růžence.

A protože včerejší noc a dnešní den byly opravdu plné zážitků a ještě je čekají další, už leží ve svých postýlkách a spinkají.

(Hlášení pro rodiče od krále: protože se král dozvěděl, že v kouzelných skříňkách zvaných v lidské říši „televizor“ proběhla zpráva o silných nočních bouřkách s krupobitím. Hlásíme, že Pohádkovou říši zasáhla pouze okrajově, všichni jsme v pořádku a v říši se nic nestalo. Děkujeme za pozornost – konec hlášení. )