Celý článek

0. turnus 2015 - den čtvrtý

Dnes nás opět probudilo kokrhání kohouta, Vlk již tradičně čekal, až se všichni dostaví na rozvičku, která nás všechny moc baví. Po snídani jsme opět naladili rozhlasový přijímač a poslouchali pohádku, kterou v říši lidí čte pro děti pan Majer. Tentokrát vyprávěl pohádku o Jeníčkovi a Mařence. Avšak Rumburak opět přerušil vysílání a celou pohádku pokazil. Jeníčka s Mařenkou poslala macecha hluboko do lesa, až se ztratili. A když přišli k perníkové chaloupce, zjistili, že Ježibabě ukradli všechen perníček z chaloupky lesní bytosti. Ta poslala Jeníčka s Mařenkou hledat perníček ještě hlouběji do lesa, až se úplně ztratili, a tak na ně všichni zapomněli. Takhle jsme samozřejmě nemohli nechat pohádku ukončenou, a tak jsme Ježibabě pomohli posbírat po lese poházený perníček a navěsit jej zpátky na chaloupku. 

Po pohádkové hře, jsme měli další hry v lese po družstvech a celé odpoledne jsme řádili, díky úmornému vedru, v bazénu a soutěžili a užívali si vodních radovánek. Po večeři děti přehráli pohádku o Perníkové chaloupce a uvedli vše tak, jak má správně být. Pan Král pak z velké knihy pohádek přečetl pohádku o Popelce. 

 

Dnes ve stanech spí druhá polovina dětí, ale máme informace o blížících se bouřkách, tak ve stanech spinkají jen do 23:00 kdy všichni vstanou na noční hru, vypravíme se loupat perníček z perníkové chaloupky. Po ukončení noční hry, jsme již všichni v postýlkách na chatách a užíváme si sladké sny.