Celý článek

0. turnus 2015 - den třetí

 

Dnešní den začaly děti rozcvičkou, kterou již tradičně vede Vlk. Po snídani si děti zavolal pan král, že si poslechneme rozhlasovou pohádku vyprávěnou panem Majerem. Včerejší Rumburakem zmatená pohádka o Červené Karkulce se snad již nebude opakovat doufal pan Král.

Jenže Rumburak dnes dokonce zamotal do sebe dvě pohádky a to Hrnečku vař a Otesánka. Když pan Král slyšel, nevěřil vlastním uším a opět požádal děti, zdali dají pohádky dohromady tak jak májí být. 

 

Nejdříve musely naplnit hrneček, který Otesánek dočista vyjedl. Aby zase mohl opět vařit dobrou kaši. Obratně se hladovým Otesánkům vyhýbaly a hrneček pěkně naplnily, ten od té doby opět vaří Aničce a její mamince kaše dostatek.

 

Večer zahráli pro všechny děti na světě pohádky o Otesánkovi a Hrnečku vař. A tyto pohádky jsou tím pádem zachráněné. Představení byla krásná a Král byl velmi spokojený a raduje se jaké má výtečné pomocníky v boji se zlem v podobě Rumburaka.

 

_______________________________________________________________________________________________________________________

A protože i dnes bylo krásně, tak se děti šly ještě před obědem projít do stínu lesa a celé odpoledne strávily u vody.

Večer potom krásně přehrály panu králi pohádku, která se všem moc líbila. A nyní už všichni leží v postýlkách a ve stanech, zdají se jim jen samé pohádkové sny.