Celý článek

0. turnus 2015 - den druhý

Dnešní den začaly děti rozcvičkou, na kterou se přišel podívat Vlk. A protože pohádkový Vlk je sportovec, tak si s dětmi hned taky zacvičil. Po snídani si děti zavolal pan král, že je vezme za Červenou Karkulkou. 

Žilo jednou jedno děvčátko a to dostalo od babičky k narozeninám dárek – červenou čepičku. Rádo ji nosilo, a proto jí říkali Červená Karkulka. Babička bydlela za lesem a Karkulka ji často navštěvovala. Jednoho dne měla babička narozeniny a maminka k ní Karkulku poslala s dárkem.

„Karkulko, tady máš košíček s ovocem pro babičku k narozeninám. Ale jdi rovnou k babičce, nikde se nezdržuj a nescházej z cesty. Mohlo by se ti něco zlého přihodit.“ Radila Karkulce maminka.

„Ano maminko." Slíbila Karkulka

 Jenže potom Karkulku napadlo, že když půjde po cestě, bude jí to dlouho trvat. A tak si řekla. „Vezmu to zkratkou přes louku a budu u babičky mnohem dřív. Pojďte se mnou děti, ať se neztratím." (směrem k oddílům)

Karkulka i s dětmi došla až na louku, kde na ně ale čekal Vlk.

„Dobrý den Vlku." Pozdravila Karkulka Vlka.

„Haaa, Karkulko. Kampak jdeš?" Zeptal se Vlk a hlas mu skřípal, jak se snažil znít hodně a mile.

„Ale, k babičce. Má narozeniny, tak jí maminka posílá košík plný ovoce." Odpověděla slušně Karkulka.

„A kde babička bydlí?" Vyzvídal Vlk.

„Tamhle kousek za lesem." Ukázala Karkulka směrem za louku a les.

V tom Karkulka uviděla kytičky, které rostly na louce za Vlkem a napadlo jí, že by mohla nějaké přinést babičce k narozeninám.

A tak se Karkulka obrátila na děti a poprosila. „Pojďte mi děti pomoct nasbírat babičce kytičky. Ale aby si Vlk nevšiml, že mu trháme na louce kytičky. Musíme mu jí brát po jedné. Já vám to ukážu.

Když má Karkulka plný košíček, poděkuje dětem za pomoc a odběhne do lesa za babičkou. Děkuju děti za pomoc, a teď už se radši vraťte. A pan Král vám ukáže, jak to se mnou v pohádce dopadlo.

Potom si král opět zavolal děti a pustil jim rádiovou pohádku, jak to s Karkulkou dopadlo. Ale ke konci pohádky vysílání přerušil Rumburak, z říše lidí, a úplně změnil konec pohádky. Karkulka snědla babičku i myslivce.

Král se vyděsil, co se to proboha děje. Takhle že mají od nynějška pohádku o Karkulce znát děti v říši lidí?

I Karkulka se lekla, že má sníst celou babičku s myslivcem. A tak poprosila děti, aby jí pomohly pohádku opravit. Tedy naučit se jí správně a zahrát jí večer všem dětem na světě.

_______________________________________________________________________________________________________________________

A protože i dnes bylo krásně, tak se děti šly ještě před obědem projít do stínu lesa a celé odpoledne strávily u vody.

Večer potom krásně přehrály panu králi pohádku, která se všem moc líbila. A nyní už všichni leží v postýlkách a zdají se jim pohádkové sny.