Celý článek

0. turnus 2015 - den první - doplněno

Do pohádkové říše v Eši u Pacova jsme dorazili v pořádku a nyní jsme v královském paláci, kde nás král Hyacint II. žádá o pomoc se záchranou pohádkové říše, kterou se zlý čaroděj druhé kategorie Rumburak rozhodl ovládnout a stát se tak novým vládcem pohádkové říše.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Milé děti, vítejte v naší pohádkové říši. Kde vládne pan Král společně s královnou. A jako pomocníka mají čaroděje Viga. Přijeli jste zrovna, když se nám stala taková nepříjemnost. U nás v pohádce, máme takový malý zvoneček, který je schovaný někde v lidské říši. A pokud ho nějaký člověk najde a zazvoní na něj. Musí se za tím člověkem do lidské říše vypravit Vigův pomocník, čarodej 2. kategorie a splnit mu přání.

Zrovna včera našel zvoneček jakýsi pan Majer, zazvonil na něj a přál si jít na lov. Tak ho čaroděj 2. kategorie Rumburak vzal na lov, ale bohužel do naší pohádkové říše a pan Majer naneštěstí zastřelil lišku Bystroušku. Král i královna se teď na Rumburaka hrozně zlobí.

 

Královna: Taková hloupost, a neschopnost. Nechat zastřelit jedinou mluvící lišku v celé říši. To už teď rovnou můžeš pohádku a lišce Bystroušce škrtnout z velké pohádkové knihy. A všechny děti na ní zapomenou.

Král: Já vím, musím Rumburaka nějak potrestat. Ale už mě něco napadlo. Pane Vigo dojděte prosím pro Rumburaka.

 

Vigo přivádí Rumburaka.

Vigo: Vaše Veličenstvo, čaroděj druhé kategorie Rumburak.

Král: Rumburaku, jak jsi mohl dovolit něco takového.

Rumburak: Vaše Veličenstvo, já jsem nechtěl. To pan Majer. Pif paf a bylo po lišce.

Král: Tohle si zaslouží trest. Pan Vigo tě začaruje na lišku a ty budeš celý příští rok hrát pohádku o Lišce Bystroušce, aby na ní děti nezapomněly. Alespoň do té doby, než se nám podaří vyučit novou lišku.

Rumburak: To ne, pane králi....

Král: Ano, tak jsem rozhodl.

Rumburak: To radši odejdu z pohádkové říše. A za tohle ponížení vám slibuji, že se strašně pomstím.

(Rumburak utíká pryč)

Královna: co teď budeme dělat?

Král: pane Vigo, co radíte?

Vigo: Výsosti, dnes přece přijela spousta pomocníků, kteří nám mohou pomoci pohádku zachránit. Co kdyby se zařadili do društev, ubytovali a potom nám pomohli pohádku zachránit???

Král: To je výborný nápad.

 

 

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Navečer král dětem opět zopakuje, že Rumburak ztratil zvoneček a přitom se rozbil na hodně kousků a je potřeba všechny najít. Požádá proto všechny děti, aby mu pomohly zvoneček nejít a sestavit.

Když jsou všechny kousky zvonečku opět pohromadě, Vigo pronese zaklínadlo zvoneček se zcelí a zazvoní na něj. Poděkuje dětem za pomoc. Nyní může vrátit zvoneček opět do říše lidí.

Večerní program: Král čte dětem z velké pohádkové knihy pohádku o Smolíčkovi.